Dr hab. Jolanta Ambrosewicz-Jacobs złożyła wizytę w siedzibie Taube Philanthropies

Termin: 01.11.2016

Dr hab. Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, adiunkt w Katedrze UNESCO ds. Edukacji o Holokauście UJ, przebywała w San Francisco w Stanach Zjednoczonych, gdzie złożyła wizytę w siedzibie Taube Philanthropies.

Wizyta ta była okazją do spotkania z amerykańskim filantropem Tadem Taube, fundatorem Taube Philanthropies, oraz Shaną Penn, dyrektorką.

W trakcie spotkania omówiono istniejącą współpracę pomiędzy CBH, Katedrą UNESCO ds. Edukacji o Holokauście UJ a Taube Philanthropies. W jej ramach, dzięki wsparciu finansowemu Taube Philanthropies, od ponad dziesięciu lat organizowane są m.in. Szkoły Letnie "Nauczanie o Holokauście". Dotychczas w szkołach letnich I i II stopnia wzięło udział ponad 600 nauczycieli i edukatorów z Polski, Ukrainy, Rosji i Azerbejdżanu.

Data opublikowania: 06.11.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz