Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20170225

„Polish Jewish History Reflected in Education in Poland and Israel” – zaproszenie do udziału w seminarium

Data: 25.02.2017 - 27.02.2017

W dniach 25-27 lutego 2017 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbędzie się międzynarodowe seminarium „Polish Jewish History Reflected in Education in Poland and Israel”

W dniach 25-27 lutego 2017 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbędzie się międzynarodowe seminarium „Polish Jewish History Reflected in Education in Poland and Israel” organizowane wspólnie przez Katedrę UNESCO ds. Edukacji o Holokauście Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Muzeum POLIN oraz Uniwersytet w Hajfie.

W seminarium weźmie udział prof. dr hab. Zdzisław Mach, dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz kierownik Katedry UNESCO ds. Edukacji o Holokauście UJ, który wygłosi wykład wprowadzający pt. „Why we should teach about Holocaust (in Poland and in Europe)”, jak również będzie moderował dyskusję pt. „Jews in Poland, Poles in Israel, 1264-2016”.

Dr hab. Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, adiunkt w Katedrze UNESCO ds. Edukacji o Holokauście UJ, wchodząca w skład komitetu naukowego seminarium, wygłosi natomiast wykład „Memory Conflicts in Poland Related to Jewish Past and the Holocaust” oraz będzie moderatorką sesji zatytułowanej „Regional and local history: comparative discussion”.

Zachęcamy Państwa do zapoznania z programem seminarium, który dostępny jest poniżej, oraz do udziału w seminarium. Więcej informacji udziela Shlomit Kviti z Uniwersytetu w Hajfie: skviti@univ.haifa.ac.il