24.09.2012
Holokaust jest immanentną częścią historii dwudziestego wieku: jest materializacją polityki ludobójstwa, zinstytucjonalizowanej i skierowanej przeciwko wybranej części społeczeństwa, przede wszystkim Żydom. Jest on również immanentną częścią historii Europy, a ściślej, częścią historii państw i narodów europejskich, w których powstała obłędna, totalitarna ideologia.
więcej o "Myślenie po Zagładzie. Głosy z Polski" Praca zbiorowa pod redakcją Sebastiana Rejaka

"Dlaczego należy uczyć o Holokauście?" Red. J. Ambrosewicz-Jacobs, Leszek Hońdo

01.02.2016
"Dlaczego należy uczyć o Holokauście?" to zbiór esejów autorstwa wybitnych specjalistów z zakresu nauczania o Holokauście wraz z opisem instytucji dysponujących narzędziami edukacyjnymi, powstały z myślą o Czytelnikach, dla których proces nauczania – uczenia jest procesem otwartym, niekoniecznie ograniczonym do stałych ról: nauczyciel – uczeń.
więcej o "Dlaczego należy uczyć o Holokauście?" Red. J. Ambrosewicz-Jacobs, Leszek Hońdo

"The Holocaust: Voices of Scholars" pod redakcją Jolanty Ambrosewicz-Jacobs

16.01.2016
Współpraca podjęta przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau zaowocowała powstaniem zbioru esejów pt. The Holocaust: Voices of Scholars (pod redakcją Jolanty Ambrosewicz-Jacobs).
więcej o "The Holocaust: Voices of Scholars" pod redakcją Jolanty Ambrosewicz-Jacobs
aktualności

Ostatnia dodatkowa rekrutacja!

17.09.2012
Ostatnia dodatkowa rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia na kierunku: europeistyka, specjalność : wiedza o Holokauście i totalitaryzmach wystartowała!
więcej o Ostatnia dodatkowa rekrutacja!
aktualności

31.07.2012
Instytut Europeistyki i Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają kandydatów do aplikowania w drugim naborze na studia II stopnia na kierunku europeistyka o nowej specjalności Wiedza o Holokauście i totalitaryzmach.
więcej o Drugi nabór na studia stacjonarne II stopnia: Wiedza o Holokauście i totalitaryzmach