badania postaw

19.12.2015
Wieloletni projekt badawczy Centrum o zasięgu ogólnopolskim, rozpoczęty jesienią 2008 r. Jego celem jest diagnoza obecnych postaw młodzieży polskiej wobec Żydów i Holokaustu oraz analiza działań obywatelskich odnoszących się do pamięci o Holokauście.
więcej o Badanie postaw wobec Żydów, Holokaustu i pamięci o Holokauście wśród młodzieży polskiej
fotoreportaż

VII Międzynarodowa Szkoła Letnia - Nauczanie o Holokauście

31.10.2012
W dniach 2 – 8 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się siódma edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście.
więcej o VII Międzynarodowa Szkoła Letnia - Nauczanie o Holokauście
konferencja

Panel dyskusyjny w ramach 22 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

31.07.2012
W związku z obchodami 22 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie odbył się panel dyskusyjny, współorganizowany przez Centrum Badań Holokaustu wraz z Instytutem Francuskim w Krakowie, Mémorial de la Shoah w Paryżu oraz krakowskim Muzeum Galicja.
więcej o Panel dyskusyjny w ramach 22 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Panel dyskusyjny w ramach 22 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

16.06.2012
W związku z obchodami 22 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie w imieniu Centrum Badań Holokaustu UJ mamy zaszczyt zaprosić Państwa na panel dyskusyjny, współorganizowany z Instytutem Francuskim w Krakowie, Mémorial de la Shoah w Paryżu oraz krakowskim Muzeum Galicja.
więcej o Panel dyskusyjny w ramach 22 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie
konferencja aktualności

18.07.2012
W dniach 25-28.06.2012 r. w Oświęcimiu odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX i XXI wieku "Jednostka wobec zbrodni". Podczas konferencji jednym z wykładów będzie prelekcja Prof. dr hab. Wiesława Kozuba-Ciembroniewicza- Przewodniczącego Rady Naukowej Centrum Badań Holokaustu UJ pt. "Giovanni Gentile i Benedetto Croce wobec faszyzmu włoskiego."
więcej o III Ogólnopolska Konferencja Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX i XXI wieku "Jednostka wobec zbrodni"