Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Umowa o współpracy pomiędzy CBH a UCHS

22 stycznia br. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Centrum Badań Holokaustu UJ (CBH) a Ukraińskim Centrum Studiów nad Holokaustem w Kijowie (UCHS). Umowa została podpisana przez dyrektorkę CBH dr Jolantę Ambrosewicz-Jacobs oraz dyrektora UCHS dra Anatolija Podolskiego, który gościł w Krakowie w związku z odbywającą się konferencją pt. „Killing Sites - Research and Remembrance", organizowaną przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA) we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie

22 stycznia br. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Centrum Badań Holokaustu UJ (CBH) a Ukraińskim Centrum Studiów nad Holokaustem w Kijowie (UCHS). Umowa została podpisana przez dyrektorkę CBH dr Jolantę Ambrosewicz-Jacobs oraz dyrektora UCHS dra Anatolija Podolskiego, który gościł w Krakowie w związku z odbywającą się konferencją pt. „Killing Sites - Research and Remembrance", organizowaną przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA) we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie.
Podczas sygnowania umowy pomiędzy CBH a UCHS obecny był również prof. Steven Katz (Uniwersytet w Bostonie, doradca akademicki IHRA).

Umowa pomiędzy CBH a UCHS będzie obowiązywać przez 3 lata z możliwością przedłużenia. Przewiduje ona m.in. wymianę naukowców, studentów oraz współpracę przy organizacji konferencji i seminariów dla nauczycieli. W związku z wejściem w życie umowy, CBH zaprosi ukraińskich nauczycieli zajmujących się tematyką upowszechniania wiedzy o Holokauście do udziału w tegorocznej, dziewiątej edycji Szkoły Letniej "Nauczanie o Holokauście".

 

(oprac. Tomasz Kobylański)