Meistgesuchte Services

Navigation Navigation

Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

"Droga Młodych" w TVP Kultura z prelekcją dr. Bartosza Kwiecińskiego

Ze zrealizowanych w przedwojennej Polsce filmów w języku jidysz do dziś przetrwało niewiele. Stąd premiera jednego z takich dzieł to wyjątkowe wydarzenie w TVP Kultura. Jest nim dokument Aleksandra Forda „Droga młodych”, zrealizowany w 1936 roku, by zebrać fundusze dla Sanatorium im. Włodzimierza Medema, przeznaczonego dla chorych na gruźlicę, ubogich żydowskich dzieci. Film, interesujący pod względem artystycznym – świetne zdjęcia Stanisława Lipińskiego – to poruszający apel o solidarność. Przed projekcją Michał Oleszczyk rozmawiał z dr. Bartoszem z Kwiecińskim z Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

A już 21.04.2018r. o 13:45, zapraszamy na kolejne spotkanie tym razem z "Dybukiem" Michała Waszyńskiego, w ramach rekonstrukcji cyfrowych. Rozmowę z dr. Bartoszem Kwiecińskim poprawadzi Michał Oleszczyk.