Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20170701

3. Szkoła Letnia II stopnia "Nauczanie o Holokauście", 1-3 lipca 2017 – rozpoczynamy rekrutację

Data: 01.07.2017 - 03.07.2017

W dniach 1-3 lipca odbędzie się trzecia edycja Szkoły Letniej II stopnia dla nauczycieli ekspertów, liderów społeczności lokalnych, instytucji kultury i działaczy organizacji pozarządowych, którzy pełnić będą rolę multiplikatorów w zakresie edukowania o Holokauście

 

Katedra UNESCO ds. Edukacji o Holokauście UJ oraz Fundacja Koret

we współpracy z:

Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie, Instytutem Europeistyki UJ oraz Żydowskim Muzeum Galicja

Ogłaszają nabór do

Trzeciej edycji Szkoły Letniej II stopnia - Nauczanie o Holokauście

Kraków 1 – 3 lipca 2017

W dniach 1-3 lipca odbędzie się trzecia edycja Szkoły Letniej II stopnia dla nauczycieli ekspertów, liderów społeczności lokalnych, instytucji kultury i działaczy organizacji pozarządowych, którzy pełnić będą rolę multiplikatorów w zakresie edukowania o Holokauście, upamiętniania ofiar Zagłady i zachowania dziedzictwa żydowskiego. Zorganizowanie trzeciej edycji Szkoły Letniej II stopnia jest możliwe dzięki finansowemu wsparciu ze strony Fundacji Koret.

Uczestnicy seminarium będą zastanawiać się jak skutecznie przeciwdziałać współczesnemu antysemityzmowi i rasizmowi, jak nauczając o Holokauście i prawach człowieka efektywnie korzystać z technologii IT, materiałów audiowizualnych, jak wykorzystywać lokalne miejsca pamięci w podejmowanych działaniach na rzecz przywracania pamięci i dziedzictwa żydowskiego.

Wykładowcami i ekspertami tegorocznej Szkoły Letniej będą wybitni znawcy tematu z kraju i zagranicy, wśród nich: prof. Jan Grabowski, Uniwersytet w Ottawie, dr Noa Mkayton, Instytut Yad Vashem w Jerozolimie, dr hab. Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, Instytut Europeistyki UJ, dr Elżbieta Janicka, Polska Akademia Nauk, Robert Szuchta, Muzeum Historii Żydów Polskich, Arkadiusz Walczak, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń.

Intencją organizatorów Szkoły Letniej II stopnia jest stworzenie odpowiednich warunków do swobodnej dyskusji, wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz wykładowcami, czemu sprzyjać będą ciekawy i przemyślany program, profesjonalizm i entuzjazm wykładowców, a także przyjazna atmosfera panująca w murach krakowskiej Alma Mater.

Załączniki: