konferencja aktualności

25.02.2013
W dniach 13-16 czerwca 2013 roku w Oświęcimiu odbędzie się ogólnopolska konferencja "Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Słowa w służbie nienawiści", na której wśród prelegentów znajdą się wybitni znawcy tematyki m.in. Halina Bortnowska, Anna Wolff-Powęska, Klaus Bachmann, Jan Grabowski, Eugeniusz Cezary Król, Mariusz Wołos, Andrzej Zoll czy Andrzej Żbikowski. Uczestnikami będą edukatorzy, wykładowcy, nauczyciele, przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujący się prawami człowieka i dziennikarze.
więcej o IV Ogólnopolska Konferencja "Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Słowa w służbie nienawiści"

Jugendbegegnung 2013

25.02.2013
Tegoroczna, siedemnasta już edycja Jugendbegegnung odbyła się w dniach 24-30 stycznia 2013 roku w Bonn, Berlinie oraz Kijowie. Tematem tegorocznego seminarium były miejsca zbrodni nazistowskich w Europie Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem okupacji na ziemiach ukraińskich. W programie wzięło udział 78 osób w wieku od 15 do 24 lat, przede wszystkim z Niemiec, ale także z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Czech, Austrii, Francji i Stanów Zjednoczonych. Polskę reprezentowało sześć osób
więcej o Jugendbegegnung 2013

Ceremonia w niemieckim Bundestagu

20.02.2013
W środę 30 stycznia, w 80. rocznicę objęcia przez Adolfa Hitlera stanowiska kanclerza Republiki Weimarskiej, niemiecki Bundestag oddał hołd ofiarom Holokaustu. Wydarzenie było równocześnie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który obchodzony jest corocznie 27 stycznia - w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz
więcej o Ceremonia w niemieckim Bundestagu

Wystawa na Zamku Królewskim w Warszawie

28.01.2013
"Praca przymusowa. Niemcy, robotnicy przymusowi i wojna" to tytuł największej na świecie wystawy, której tematyka dotyczy pracy przymusowej w czasach niemieckiego narodowego socjalizmu. Uroczystego otwarcia ekspozycji w Polsce dokonano 9 stycznia 2013 roku na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego.
więcej o Wystawa na Zamku Królewskim w Warszawie
konferencja aktualności

22.01.2013
Serdecznie zapraszamy na organizowane w dniu 25.01 przez Collegium Medicum UJ, Centrum Badań Holokaustu UJ, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau uroczyste posiedzenie związane z 68 rocznicą oswobodzenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
więcej o Uroczyste posiedzenie związane z 68. rocznicą oswobodzenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau