publikacja

The Holocaust and Coming to Terms with the Past in Post-Communist Poland

30.07.2014
"The Holocaust and Coming to Terms with the Past in Post-Communist Poland", Dr Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, United States Holocaust Memorial Museum, Center for Advanced Holocaust Studies
więcej o The Holocaust and Coming to Terms with the Past in Post-Communist Poland
aktualności

07.01.2013
Książka dr. Bartosza Kwiecińskiego, adiunkta w CBH UJ, została rekomendowana przez prestiżowe stowarzyszenie FIPRESCI w ramach projektu "Best Books on Film" i rekomendowana do tłumaczania na język angielski.
więcej o Książka dr. Kwiecińskiego rekomendowana przez stowarzyszenie FIPRESCI w ramach projektu "Best Books on Film"
publikacja

07.01.2013
"Książka dr Bartosza Kwiecińskiego jest pod wieloma względami niezwykła. Wybór dwóch filmów jako podstawowego materiału badawczego w niczym nie ogranicza jej horyzontów poznawczych i interpretacyjnych. Konteksty, w których autor umieszcza wybrane pozycje są tak bogate i rozległe, że wątek filmoznawczy staje się tylko tu tylko jednym z wielu i to nie najważniejszym."
więcej o "Obrazy i klisze. Między biegunami wizualnej pamięci Zagłady" - książka autorstwa dr. Bartosza Kwiecińskiego
aktualności

Koncert charytatywny pt. "Muzyczne mosty między kulturami, z Polski do Armenii"

25.12.2012
Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny pt. "Muzyczne mosty między kulturami, z Polski do Armenii", na rzecz dzieci z domu dziecka w Gyumri. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Mai Brand.
więcej o Koncert charytatywny pt. "Muzyczne mosty między kulturami, z Polski do Armenii"
fotoreportaż

Wizyta studentów w Centrum Żydowskim

06.12.2012
W dniu 20 listopada w oświęcimskim Centrum Żydowskim miała miejsce wizyta studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiujących na kierunku europeistyka (specjalność: Wiedza o Holokauście i totalitaryzmach). Wizyta ta była integralną częścią dwudniowego wyjazdu naukowego zorganizowanego przez Koło Naukowe „Memento", działającego przy Centrum Badań Holokaustu UJ.
więcej o Wizyta studentów w Centrum Żydowskim